Кыргыз-Түрк «Манас» университетине тапшырууда чет өлкөлүк абитуриенттерге коюлуучу талаптар жана кабыл алуу шарттары
Документтерди кабыл алуу: 2022-жылдын 1-июнунан 20-августуна чейин
Сынак күнү: 7-сентябрь, 2022-жыл

Каттоо үчүн Кабыл алуу комиссиясына төмөнкү документтерди тапшыруу керек:
• Орто билими тууралуу аттестаттын/дипломдун көчүрмөсү; окуган предметтерин жана алар боюнча алган жыйынтык баалардын табели  (орус же англис тилдериндеге табельдин нотариалдык жактан күбөлөндүрүлгөн котормосу менен).
• Эл аралык паспорттун көчүрмөсү;
• Ректордун атына жазылган арыз;
• Акыркы 3 айдын ичинде тартылган 3х4 өлчөмүндөгү 2 сүрөт;

Абитуриенттин орточо баасы 5тик система боюнча 4төн, 100 баллдык система менен 85тен төмөн болбошу керек.
Виза керектелбеген өлкөлөрдүн чет өлкөлүк жарандары документтердин көчүрмөсүн Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. электрондук дарегине жөнөтө алышат же Бишкекке келип, окуу үчүн документтердин көчүрмөсүн жеке өзү тапшырса болот.
Виза алган чет өлкөлөрдүн жарандары документтердин көчүрмөлөрүн (Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.) электрондук почтасына жөнөтүшөт. Документтер университетке «Окуу үчүн арыз» деген белги менен электрондук почта аркылуу жөнөтүлөт.